Nieuwsbericht 22 maart 2012

Op 22 maart jl. hebben partijen bij de CAO voor Uitzendkrachten een principeakkoord bereikt voor het verlengen van de CAO tot en met 5 augustus 2012. Partijen hebben de CAO verlengd om de onderhandelingen de ruimte te geven en om de continuïteit en de zekerheid voor uitzendondernemingen en uitzendkrachten te garanderen. Het principeakkoord wordt nu voorgelegd aan de achterbannen van ABU en vakbonden ter goedkeuring.

De onderhandelingen voor de CAO voor Uitzendkrachten zijn begonnen op 14 maart jl. Tijdens de eerste bijeenkomst op 14 maart 2012 zijn de voorstellenbrieven uitgewisseld en nader toegelicht. De eerste bijeenkomst heeft in goede sfeer plaatsgevonden. Tijdens het tweede overleg op 22 maart is gesproken over de verlenging van de CAO en zijn er nadere vragen over de voorstellenbrieven over en weer gesteld.

Voor de vakbonden staat gelijk loon voor gelijk werk hoog op de agenda. Dit houdt in dat zij inlenersbeloning vanaf dag één willen regelen. Zij willen graag het element eindejaarsuitkering/dertiende maand of andere vergoeding toevoegen aan de elementen van de inlenersbeloning. Daarnaast vragen zij om doorbetaling bij ziekte vanaf de eerste ziektedag, het beperken van de doelgroepers in de instroomtabel tot diegenen met een echt arbeidsmarktprobleem en het herdefiniëren van het terugvalloon naar het loon in de laatste terbeschikkingstelling. Tot slot willen zij graag het basispensioen en de werkzekerheid voor uitzendkrachten verbeteren.

De ABU wil graag de lange en korte termijn agenda’s met elkaar verbinden, zodat een optimaal resultaat kan worden bereikt. Verder staan in het wensenlijstje een aanpassing in een aantal beloningselementen (zoals het verwijderen van de elementen adv uit de inlenersbeloning, 40-urige werkweek, het terugvalloon en een marktconforme toeslagenmatrix), de modernisering van de CAO, het mogelijk maken van digitale processen en het opnemen van aparte beloningsmogelijkheden voor scholieren, studenten en Wajongers.

De volgende bijeenkomsten zijn op 5 en 27 april. Vooralsnog zal de laatste bijeenkomst op 29 mei plaatsvinden. In de tussentijd moet ook nog een aantal data worden gezocht. Hoewel de sfeer goed was tijdens de eerste bijeenkomst, kunt u uit de wensen lezen dat partijen nog ver van elkaar af staan. De ABU gaat ervan uit dat partijen tot een mooi resultaat zullen komen.